Witamy!

wyjątkowa oferta, skierowana do wymagających klientów. Modernistyczna architektura, funkcjonalność mieszkań oraz najwyższy standard

Kwiecień 2018 Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Październik 2015

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu

2017-08-03 | Krzysztof

frazy kluczowe: drzwi, do domu, wnętrze, budowa

Jednym z najważniejszych aspektów wykończenie domu są drzwi wejściowe. Stanowią one pierwszy element dekoracyjny, widoczny dla osób wchodzących, stanowią zaporę cieplną, a także, co najważniejsze, główną zaporę dla złodzieja. Wszystko to sprawia że pochopna decyzja lub zbyt mocne oszczędzanie na kosztach drzwi może sprawić, że nie będziemy w pełni zadowoleni z ich użytkowania. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi? 

Przede wszystkim drzwi do domu powinny się komponować z elewacją zewnętrzną, wystrojem wewnętrznym i pozostałymi elementami szeroko rozumianej stolarki okiennej. Zazwyczaj są one w tym samym kolorze co okna. Jeżeli decydujemy się na drzwi drewniane, to warto dołożyć wszelkich starań i środków, aby były wykonane z najwyższej jakości drewna i posiadały odpowiedni certyfikat jakości. Taki certyfikat posiada wrocławski producent okien, który może pochwalić się dodatkowo doskonałą obsługą klienta. W przeciwnym razie może się okazać, że drzwi będą się odkształcać a to spowoduje, że przez powstałe na skutek odkształcenia szpary między drzwiami a futryną będzie wchodziło zimne powietrze. To z kolei spowoduje duże straty na ogrzewaniu domu podczas okresu jesienno-zimowego. 

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo domu i domowników. Drzwi wejściowe stanowią barierę dla intruza czy złodzieja. Powinny zatem spełniać obowiązujące wymagania antywłamaniowe. Powinny mieć trudne do podważenia zawiasy i zamki z ryglami utrudniającymi włamanie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia domu. Ich niedopełnienie może spowodować również to, iż ubezpieczyciel w ogóle nie ubezpieczy domu, a to może rodzić poważne problemy ze strony banku, jeśli dom został zbudowany przy pomocy kredytu hipotecznego. 
Warto zatem ten aspekt rozważyć w pierwszej kolejności przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru drzwi wejściowych do naszego domu. My gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty firmy artel-art

'

W obiektywie
drzwi
do domu
wnętrze
budowa

Warto zobaczyć: