Witamy!

wyjątkowa oferta, skierowana do wymagających klientów. Modernistyczna architektura, funkcjonalność mieszkań oraz najwyższy standard

Kwiecień 2018 Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Październik 2015

Apartament czy zwykłe mieszkanie?

2017-08-22 | Andrzej

frazy kluczowe: apartament, mieszkanie, stolica, warszawa, budownictwo, developer

kreślanie mieszkań mianem apartamentów w ostatnich czasach stało się niezwykle popularne. Z definicji apartament jest mieszkaniem o podwyższonym standardzie. Dlatego tez apartamenty są znacznie droższe od zwykłych mieszkań. Wiele osób stwierdzenie apartament kojarzy z luksusem i bogactwem. Wiele osób również zastanawia się, dla kogo są apartamenty, czy tylko dla ludzi bogatych. Okazuje się jednak, że bardzo często apartament od zwykłego mieszkania różni się ceną. 
Nowe mieszkanie w stolicy będzie tańsze, niż apartament w tym samym miejscu.
Ważna jest również lokalizacja apartamentu. Tańsze będą apartamenty na Mokotowie, niż w bardziej popularnym miejscu. W dzisiejszych czasach często apartament jest nim tylko z nazwy i nie ma żadnego związku ze standardem mieszkania. Często apartamenty takie są budowane na ilość, a nie na jakość. Jeżeli ktoś ma świadomość tego, że kupuje apartament a nie mieszkanie, to i tak za niższy standard jest w stanie zapłacić więcej. Decydując się na kupno mieszkania dostępnego na tej stronie www, nie warto więc patrzeć na to, czy jest to apartament, czy jest to mieszkanie. Może okazać się tak, że mieszkanie będzie charakteryzowało się wyższym standardem, niż apartament. Ostatecznie więc kupując taki apartament, można bardzo dużo przepłacić.
Ponadto apartamentowiec od zwykłego bloku różni się tym, że zazwyczaj jest w nim również recepcja i firma która dba nie tylko o bezpieczeństwo bloku, ale również o czystość w nim. Oprócz tego w apartamentowcach często dostępny jest również bezpłatny basen dla właścicieli, czy sauna. Ostatecznie więc zakup apartamentu nie wiąże się jedynie ze standardem wykończenia wnętrz. Często proponowane są także dodatkowe usługi, takie jak recepcja, które sprawiają, że mieszkanie w danym miejscu może wiązać się z luksusem. 
Tak jest oczywiście w prawdziwych apartamentowcach, a nie w miejscach, które są tak tylko nazywane. Trzeba umieć je więc odróżniać.

'

W obiektywie
apartament
 mieszkanie
stolica
warszawa
budownictwo
developer

Warto zobaczyć: